Zefiry to mało znane w Polsce słodycze, jednak warto ich spróbować, ponieważ w krajach Europy Wschodniej cieszą się niezwykłą popularnością, dzięki swoim niepowtarzalnym walorom smakowym. Zefirki to wyrób cukierniczy, przypominający piankę, często w polewie czekoladowej lub innej. Szczególną sławą cieszą się zefiry ukraińskie i zefiry rosyjskie. W krajach tych można kupić je praktycznie w każdym sklepie. Zefiry rozpływające się w ustach, są niezwykle lekkie, można porównać je do ciepłych lodów, ale w przeciwieństwie do nich nie kleją się. Właściwie trudno opisać ich doskonały smak i strukturę, najlepiej spróbuj sam!

Zefiry – słodycze idealne dla osób, które dbają o zdrowie i sylwetkę

Zefiry wytwarzane są z białek jajka, przecierów owocowych oraz naturalnego zagęszczacza – pektyny, i to właśnie dzięki temu ostatniemu składnikowi słodycze te są tak zdrowe. Pektyna pomaga w odchudzaniu, wydłużając uczucie sytości po jedzeniu, zmniejsza ryzyko insulino odporności, cukrzycy, a także wspomaga usuwanie substancji toksycznych z organizmu. Oprócz tego zmniejsza szkodliwe skutki uboczne zażywania leków. Same zefirki są również niskokaloryczne, więc naprawdę można zajadać się nimi bez obawy o wpływ tych słodyczy na figurę. Nie bez powodu w Rosji są tak często podawania dzieciom w żłobkach i przedszkolach. Zefiry ukraińskie i rosyjskie Zefiry, to idealny wybór dla osób, które kochają słodycze, ale dbają o zdrowie i sylwetkę.

Dlaczego Zefirki?

Nazwa tego wyrobu pochodzi od imienia greckiego boga Zephyr, czyli lekkiego, zachodniego wiatru, co stanowi nawiązanie do lekkiej i delikatnej konsystencji tych słodyczy. Zefirki rosyjskie znane są już od XV wieku. Według innych źródeł zefiry powstały, kiedy to francuscy cukiernicy w XIX wieku zaczęli dodawać do rosyjskiej pastyły białko i dzięki temu stworzyli nowy wyrób cukierniczy. Obecnie można znaleźć wiele rodzajów zefirków, różnią się w zależności od musu owocowego, jaki został dodany do wyrobu. Do najpopularniejszych zefirów z Ukrainy należą jabłkowe, malinowe oraz waniliowe, ale warto też spróbować bardziej wyszukanych smaków.

Czy w Polsce można kupić zefiry?

Jeśli już zachęciliśmy Cię do spróbowania tych niesamowitych słodyczy, mamy dobrą wiadomość, nie musisz jechać na Ukrainę lub do Rosji, aby kupić zefiry, ponieważ posiadamy je w swojej ofercie. Znajdziesz tutaj zefiry w typowych owocowych smakach, a nawet rzadziej spotykane o smaku kajmaku czy pomarańczy, oczywiście kupisz tutaj także wersje tego wyrobu w polewie czekoladowej. Ponadto w asortymencie sklepu znajdują się zefiry w naprawdę, niewygórowanych cenach. Kupić tutaj możesz też zefiry w ozdobnych pudełkach, które mogą być świetną alternatywą dla pralinek dawnych na prezent. Sklep cieszy się świetnymi opiniami klientów, więc możesz mieć pewność, że produkty, które zamówisz, będą najwyższej jakości i dostaniesz je tak szybko, jak tylko możliwe.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.